Tag : детска клиника

Вести Македонија Слајдер

Филипче: Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека си оди дома (ВИДЕО)

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека малиот Ајан оздравен и замина дома од Клиниката за детски болести. -Ајан за Нова година ми шепна дека...
Ви Препорачуваме Македонија

Малиот Илче веќе неколку дена јаде од лажичка, а не преку сонда на Детска Клиника

Мирослава Бурнс
Значително е подобрена состојбата на единаесетгодишниот Илче, момчето со церебрална парализа кое беше напуштено од двајцата родители и заборавено од социјалните служби со години, додека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Малиот Илче закрепнува на Детска Клиника со висококалорична исхрана

Мирослава Бурнс
Единаесетгодишниот Илче од Охрид, дете со церебрална парализа, кое беше напуштено од двајцата родители и префрлено на Детската клиника во Скопје е во стабилна состојба...
Вести Македонија

Донација од Словечката Амбасада за потребите на децата кои се лекуваат на Детска клиника

Слободен печат
За потребите на децата од Универзитетската Клиника за детски болести денеска пред  „Родителската куќа”, наменета за родители чии деца се на подолг престој во болница, е донирана...
Вести Македонија Слајдер

Клиника за детски болести: Тестиран е дел од медицинскиот кадар, родителите и деца кои се на лекување на Клиниката, за кои епидемиолозите од Институтот за јавно здравје сметаа дека се во ризик

Слободен печат
Тимот од Универзитетската Клиника за детски болести – Скопје испрати демант до редакцијата на Слободен печат за веста „Лекари од Детска Клиника: Се тестираме на...
Вести Македонија Слајдер

Лекари од Детска Клиника: Се тестираме на приватно за Ковид 19 од страв

Мирослава Бурнс
Голем број лекари на Детската клиника во Скопје, од страв од коронавирусот се тестираат и по неколкукратно на приватни клиники, затоа што стравуваат за своето...
Вести Македонија Слајдер

Мајка која била без симптоми го заразила персоналот на Детската клиника со Ковид-19

Слободен печат
На Универзитетската клиника за детски болести ситуацијата е стабилна, нема нови позитивни случаи со коронавирус меѓу персоналот. Позитивни се лаборант, медицинска сестра и докторка од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

На Детска клиника асистирала полиција, родители се заканувале по животот на докторите кои се грижат за нивното бебе (ВИДЕО)

Слободен печат
Универзитетската Клиника за детски болести – Скопје,  испрати соопштение до нашата редакција со кое сака да ја информира јавноста за видео снимката која денеска се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Апел од Детска клиника: Децата со температура од утре да се носат во болницата „Козле“

МИА Агенција
Клиниката за детски болести ги известува сите родители и матични лекари кои од утре ќе имаат итна потреба децата со температура да ги донесат во...
Вести Македонија Слајдер

Детската клиника во Скопје ги забрани посетите на малите пациенти

Слободен печат
Детската клиника во Скопје денеска објави соопштение, во кое наведува дека воведуваат забрани за посети на малите пациенти, поради опасноста од ширењето на коронавирусот. Во...