18.8 C
Скопје

Tag : Декстер

Вести Регион

Декстер, блискиот соработник на Беливук во Виена ги мачел и ги снимал жртвите

Слободен печат
Австриските власти потврдија дека соработникот на Беливук, Дарио Ѓорѓевиќ и неговата група се осомничени за три убиства. Дарио Ѓорѓевиќ со надимакот Декстер, кој беше уапсен...