Tag : декември

Вести Економија

Намален прометот во индустријата

Слободен печат
Вкупниот промет во индустријата во декември лани е намален за 1,2 отсто во однос на декември 2018 година, а на домашниот пазар за истиот период...
Вести Економија

Минимален раст на трошоците за живот во декември

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во декември 2019 година, во однос на претходниот месец, изнесува 100.3, а индексот...
Вести Економија

Нема промени во цените на угостителските услуги во декември

Слободен печат
Цените на угостителските услуги во декември биле на исто ниво како и во ноември, објави денеска Државниот завод за статистика. Зголемување од 0,9 проценти има...
Хороскоп

Хороскоп за вторник 31 декември – Биковите ги очекува радост, Девицата ќе има проблем со некој близок

Слободен печат
Овен  Пријатните случувања влијаат на ослободувањето на напнатоста и заборавањето на проблемите. Доаѓате до сознание дека сте се нервирале беспотребно и сакате да се промените....
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за понеделник 30 декември – Стрелците ќе влезат во кавга, Вагите ќе имате проблеми во љубовта

Слободен печат
Овен Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој. Пробајте ги двата плана, па дури тогаш донесете конечен заклучок. Споредувањето со други...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за недела 29 декември – Раковите ќе добијат награда за трудот, слободните Стрелци ќе запознаат некого

Слободен печат
Овен Овните ќе ги оптоваруваат своите колеги со небитни нешта. Немојте да досадувате, некои проблеми треба да ги решите сами. Слободните ќе уживаат во излегувањата...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за петок 20 декември – Биковите ќе бидат наградени, Стрелците ги очекува нова љубов

Слободен печат
Овен На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со партнерот за вашата финансиска...
Еспресо Хороскоп

За овие 3 хороскопски знака ова ќе биде најтешката недела во годината!

Слободен Печат
Астрологијата е составена од бројни циклуси и понекогаш може да ви изгледа како да се вртите во круг. Среќа во зодијакот се е привремено, па...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за недела 15 декември – Биковите треба да штедат пари, Скорпиите ќе се соочат со „правдата“

Слободен печат
Овен Очекувате да дојде до значителни промени на вашето работно место и вие да го најдете вашето место под сонцето, но во меѓувреме сепак се...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за петок 13 декември – Овните ќе добијат интересен повик, Шкорпиите ќе имаат проблем со колегите

Слободен печат
Овен Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно...