Tag : дејвид фалк

Кошарка Спорт

Пипен е љубоморен на Џордан, затоа зборува дека Џејмс е најдобар

Слободен печат
Дејвид Фалк, агентот кој се грижеше за кариерата на Мајкл Џордан, верува дека неговиот соиграч од славните денови во Чикаго е љубоморен на „летечкиот“. Фалк...
Кошарка Спорт

Џордан одби да заработи 100 милиони долари за два часа!

Слободен печат
Дејвид Фалк, менаџер на Мајкл Џордан веќе 35 години, откри како еден од најголемите НБА кошаркари одби една неверојатна спонзорска понуда. Легендата на Чикаго Булс...