Tag : дејан бодирога

Кошарка Спорт

„Вози-рога“, српската кошаркарска легенда со своето Масерати возел двојно побрзо од дозволеното

Слободен печат
Еден од најдобрите српски кошаркари во последните 30-тина години, Дејан Бодирога е фатен како со своето Масерати возел со брзина од 174 километри на час...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Денот кога Реал Мадрид беше на колена во Скопје!

Слободен печат
Датумот 6 ноември со златни букви е запишан во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, откако на денешен ден во 1996 година беше остварена најголемата победа...