• датумот

Откриен датумот на премиерата на филмот „Gucci“ со Лејди Гага

Според наводите на сајтот „IMDB“, новиот филм „Gucci“ во кој главната улога ја има поп ѕвездата Лејди Гага и холивудскиот актер Адам Драјвер, својата премиера ќе ја има на 24 ноември 2021 година во САД. Гага ќе ја глуми Патриција Реџани, поранешната сопруга на Маурицио Гучи, италијанскиот моден магнат, првиот човек на брендот „Gucci“, која …

Откриен датумот на премиерата на филмот „Gucci“ со Лејди Гага Read More »