-9 C
Скопје

Tag : даинис криштопанс

Ракомет Спорт

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат
Летонскиот ракометар Даинис Криштопанс кој беше еден од најзаслужните за минатогодинешниот триумф на Вардар во Лигата на шампионите, се подготвува за новата сезона и преселбата...
Ракомет Спорт

Дрим тим на Вардар, Раул доби предност пред Парондо (ФОТО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го запре спортот и ги стави спортистисти во карантин, а дел од нив си најдоа интересна занимација. Данскиот ракометар Расмус Бојсен, за...
Ракомет Спорт

Дибиров: Знам дека сте многу разочарани, но сега е момент да се обединиме!

Слободен печат
Денеска прво беше објавено дека летонскиот интернационалец Даинис Криштопанс си замина поради големите финансиски проблеми во Вардар и одлучи да го засили тимот на Фуксе...
Ракомет Спорт

Беспарицата во Вардар го зема данокот: Криштопанс си замина во Фуксе Берлин

Слободен печат
Големите финансиски проблеми, неисплатените плати почнаа да го земаат данокот во Вардар и ракометарите почнаа да го напуштаат европскиот шампион. Само неколку дена откако јавно...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Официјално: Вардар потпиша договор со голманот Артурс

Слободен печат
Сезонава Артурс одигра 35 натпревари за Гросвалштат, а со репрезентацијата на Летонија избори пласман на ЕП 2020 година. Артурс беше особено забележителен во квалификациите за...
Ракомет Спорт

СЕХА: Криштопанс прогласен за МВП, Вардар со четворица во најдобриот тим

МИА Агенција
Ракометарот на Вардар, Даинис Криштопанс беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на Ф4 турнирот на СЕХА лигата, додека четири ракометари на „црвено-црните” се најдоа во...