Tag : црн петок

Вести Свет

Рекордна продажба: Продадени парчиња оружје со кои може да се вооружат сите маринци

Слободен печат
Американското Федерално истражно биро – ФБИ примило повеќе од 200.000 барања за проверка во врска со купувањето огнено оружје за „Црниот петок” (Black Friday), што...
Вести Свет

Американците на Црн петок преку интернет потрошиле рекордни 7,4 милијарди долари

МИА Агенција
Американците на Црн петок годинава потрошиле рекордни 7,4 милијарди американски купувајќи преку Интернет, додека помалку луѓе отишле во продавници. Сумата се доближи до рекордниот дневен...
Забава Магазин

Лудилото „Црн петок“ без крај: Го грабна производот од рацете на едно дете, а потоа се соочи со неговата мајка (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури и на психолозите им е тешко да сфатат во какви суштества се претвараат луѓето кога ќе дојде тој фамозен „Црн петок“ или општо некој...
Вести Свет

КАКО РЕАКЦИЈА НА „ЦРНИОТ ПЕТОК“: Денес е меѓународен ден на некупување

Слободен печат
На 30 ноември се одбележува Меѓународниот ден на некупување (Buy Nothing Day) во знак на протест поради конзумеризмот. Денот на некупување е инициран од канадскиот...
Вести Свет

Протести во Франција со обид да се блокира „Црниот петок“

Слободен печат
За да го осудат „Црниот петок”, активисти од редовите на еколошките движења спроведоа акции и протести низ цела Франција, со кои сакаат да го привлечат...
Еспресо Шоу биз

Кај Ријана најсекси „Црн петок“: Ги разграбале хулахопките од 35 евра! (ФОТО)

Слободен печат
Грозницата за „Црн петок“ го затресе цел свет, а приликата ја искористи и Ријана која има сопствена линија на долна облека, „Savage x Fenty“. Пејачката...
Вести Свет

ПРОТЕСТИ ВО ФРАНЦИЈА ПРОТИВ „ЦРНИОТ ПЕТОК“: Демонстрантите блокираа автопат

Слободен печат
Француски активисти го блокираа складиштето на „Амазон” јужно од Париз во знак на протест против Црниот петок, во услови на зголемено спротивставување на феноменот, за...