• чоколадни

ВИДЕО | Чоколадни стапчиња: Слатки и неодоливи, готови за 30 минути

Ви доаѓаат гости или можеби само сакате да ги израдувате домашните со превкусно тесто потопено во чоколадо, тогаш овие чоколадни стапчиња се вистинското решение. Одлично одат со домашно кафе, но и со сок од јагоди. Направете го тестото за 10-тина минути и се останато е многу едноставно. Погледнете го рецептот. Состојки: 2 јајца 80 гр …

ВИДЕО | Чоколадни стапчиња: Слатки и неодоливи, готови за 30 минути Read More »