Tag : четири месеци

Спорт Фудбал

Потег за секоја почит: Фабрегас со лекција за сите фудбалери

Слободен печат
Поранешниот шпански фудбалски репрезентативец се согласил доброволно да ја намали својата плата за 30 проценти за да му помогне на својот клуб Монако финансиски поради...
Спорт Фудбал

Играчите на Рома се откажаа од платите во наредните четири месеци

Слободен печат
Фудбалерите и стручниот штаб на Рома се согласија да се откажат од нивните плати во наредните четири месеци и така му помогнат на клубот за...