19.8 C
Скопје

Tag : чеховски медведи

Ракомет Спорт

Ѓорѓески: Недостасуваат играчи, лоша одбрана, примивме многу голови!

Слободен печат
Металург претрпе уште еден пораз во Европската лига, по вторпат подобар беше рускиот Чеховски Медведи. Противникот денеска во СЦ „Борис Трајковски“ славаше со конечен резултат...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург загуби по вторпат од Чеховски Медведи

Слободен печат
Вечерва во својот седми натпревари играчите на Металург го претрпеа и шестиот пораз во Европската лига, овојпат во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје со 32:37...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург во обид да го изненади Чеховски Медведи

Слободен печат
Денеска во Скопје ќе се одигра средбата меѓу екипите на Металург и Чеховски Медведи во рамките на групната фаза на Лига Европа. Ова е натпревар...
Ракомет Спорт

Дупјачанец: Загубивме премногу топки, не бевме цврсти во одбраната!

Слободен печат
Екипата на Чеховски Медведи го совлада Металург во натпревар од шестото коло на групната фаза на Лига Европа. Домашниот состав славеше со убедливи 40:27 (22:11)....
Ракомет Спорт

Лига Европа: Ракометарите на Металург на „минус 13“ во Русија!

Слободен печат
Тимот од „Автокоманда“ допатува во Русија само со 11 ракометари, отсуствуваа играчи поради повреди и позитивни на ковид-19. Металург денеска се бореше колку што можеше,...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург со 11 ракометари ќе му се спротивстави на рускиот шампион!

Слободен печат
Денеска рано наутро, Металург отпатува за Русија, каде утре (18.00 часот) го очекува натпреварот од шестото коло на групната фаза на Лига Европа со рускиот...
Ракомет Спорт

Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Слободен печат
Тимот од Автокоманда повторно ќе биде во карантин од две недели поради позитивни случаи на ковид-19. Ракометниот клуб на Металург нема да ги одигра дуелите...
Ракомет Спорт

Металург има пеколен распоред: Четири меча за осум дена!

Слободен печат
Ракометарите на Металург од Шпанија се вратија в четврток пред полноќ и го имаа само вчерашниот ден за одмор, пред претстојните предизвици во Лига Европа...
Ракомет Спорт

Металург поразен од Чеховски Медведи

Слободен печат
Металург на оваа средба настапи без повредениот Реваз Чантурија но и и без кадетските репрезентативци Мартин Серафимов, Михајло Младеновиќ и Дарко Кондев. Тимот од Автокоманда...
Ракомет Спорт

Металург ја темпира формата во Чеховски и Кањижа

Слободен печат
Неколку дена пред и после Илинден, Металург ќе тренира во Автокоманда, а потоа ќе замине за Копаоник, каде од 6 до 12 август ќе ги...