• чартер лет

Чартер летот со германските репрезентативци принудно слетал во Единбург

Чартер летот на германската фудбалска репрезентација, при враќањето од Исланд, принудно слетал во Единбург, Шкотска, поради дефект на авионот. – Ние сме добро. Во тек се безбедносни проверки. Безбедноста е на прво место – соопштија од германската фудбалска федерација. Во еден момент, „Боинг 737“ нагло сврте десно и почна да се спушта, па пилотот побара …

Чартер летот со германските репрезентативци принудно слетал во Единбург Read More »