• брегалница штип

Брегалница „гази“ во Првата лига, „пандевци“ се израмнија со Ренова

Уште пет натпревари се одиграа во 11 коло од Првата македонска лига, Академија Пандев го искористи поразот на Ренова и сега со „гипсарите“ ја делат втората позиција. Академија Пандев триумфираше над Борец со 1:2, после првото полувреме водеа „пандевци“ со голот на Мирчевски од 32 минута. Велешани израмнија во 64 минута со погодокот на српскиот …

Брегалница „гази“ во Првата лига, „пандевци“ се израмнија со Ренова Read More »