12.8 C
Скопје

Tag : брајан епстајн

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Дали оваа песна на „Битлси“ Џон Ленон ја напишал во одбрана на сексуалноста на Брајан Епстајн?

Слободен Печат
Многумина знаат дека има многу моменти во историјата на „Битлси“ кога членовите на култниот бенд се залагале за бројни социјални неправди низ светот. Без разлика...