Tag : боречки вештини

Останатo Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ова е чудовиште, а не тренер, крвнички се изживуваше над мало дете и уште се фали со тоа

Слободен печат
Египетски тренер во боречки вештини со својот потег ги згрози сите љубители на спортот. Имено, тој на социјалните мрежи постави видео од еден од своите...
Вести Регион

БОЈКО ПО ЧЕКОРИТЕ НА ПУТИН: Почесен црн појас и девети дан во таеквондо за бугарскиот премиер (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се стекна со почесниот девети дан во корејската боречка вештина таеквондо. Борисов за време на неговата посета на Светското седиште на...