Tag : бордо

Спорт Фудбал

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат
Само што француските медиуми објавија дека Нејмар, конечно, нема да оди на роденденот на сестра му, но и на карневалот во Рио де Жанеиро, стигна...
Вести Свет

Најстариот француски градоначаник на 97 години повторно ќе се кандидира

Слободен печат
Најстариот француски градоначалник, Марсел Бертом во својата 97 година најави дека ќе бара нов мандат на изборите во март, јавуваат француските медиуми. -Има уште многу...
Спорт Фудбал

Ги одби Лил и Бордо, Адеми ќе ја прифати понудата од Шпанија!?

Слободен печат
Аријан Адеми (28) во последните две сезони ја одбиваше опцијата за заминување од „Максимир“ иако имаше атрактивни понуди, а според хрватските медиуми дојде уште една...
Вести Свет

Нови протести на „Жолтите елеци“

Слободен печат
Француското граѓанско движење „Жолти елеци“ денеска после подолг период продолжуваат со протестите. Протести се најавени во Париз, Бордо и Монпеље. Градските власти на Париз како...