Tag : болиди

Останатo Спорт

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат
Стјуардите одлучија да ја уважат жалбата на Рено против Рејсинг Поинт и дизајнот на болидите и ја казнија екипата со одземање на бодови и уште...
Останатo Спорт

Мекларен ја стави под хипотека својата колекција на болиди, меѓу ние се и болидите на Сена

Слободен печат
Залогот за кредиток кој му е неопходен на Мекларен за да функционира и во овие тешки времиња и кој изнесува 275 милиони фунти ќе бидат...
Останатo Спорт

Нешто ново, вака ќе изгледаат болидите во Ф1 во 2021 година (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на летната пауза, Формула 1 одлучи да се позанимава со развојот и дизајнот на болидот во иднина. Конкретно, Формула 1 ги објави првите...