• болен

Има потечено лице и врат: Дали Путин е болен – или само треба да мислиме дека е?

Повеќе од една година се шират шпекулации за здравјето на рускиот претседател Владимир Путин, а таквите гласини зачестија по руската инвазија врз Украина. Порталот New Lines објави дека дошол до аудиоснимки на олигарх близок до Кремљ, кој вели дека Путин е „многу болен“ и дека има „рак на крвта“ иако не го наведува типот на …

Има потечено лице и врат: Дали Путин е болен – или само треба да мислиме дека е? Read More »