Tag : билборд

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Карди Би прогласена за жена на годината – Многумина не се среќни, но на неа воопшто не и е гајле!

Слободен печат
Некои сметаат дека пејачката, која оваа година издаде само една песна, не ја заслужила оваа титула… Раперката Карди Би е прогласена за жена на годината...
Вести Регион Слајдер

Билбордот во Грачаница со натпис „Името на слободата е ОВК“ предизвикува тензии меѓу Србите и Албанците во Косово

Илинка Иљоска
Граѓаните на Грачаница каде што живее мнозинсво граѓани со српска националност во знак на револт запалија еден од билбордите со натпис „Името на слободата е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Музичките награди „Билборд“ оваа година доделени во поинакво светло

Слободен Печат
И покрај тоа што немаше публика во театарот „Dolby“ во Лос Анџелес, водителката и пејачка Кели Кларксон беше домаќин на церемонијата и навистина успеа да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

400.000 лајкови за еден час: Џеј Ло импресивна на насловната на „Билборд“

Слободен Печат
Познатото музичко дуо Џенифер Лопез и Малума направи едиторијал за списанието „Билборд“. Џенифер Лопез и Малума објавија две заеднички песни „Pa ti“ и „Lonely“, кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џон Леџенд едвај ги задржа солзите при изведбата на песната што ѝ ја посвети на сопругата Криси Тајген

Слободен печат
Синоќа во Лос Анџелес беа доделени музичките награди „Billboard“, а свои настапи имаа Малума, Сиа, Алиша Кис, Шон Комбс, како и Бренди, која за првпат...
Вести Македонија

Уништен билборд со ликот на носителот на листа во ИЕ 3, Љупчо Нилоловски во Македонска Каменица

Слободен печат
Во Македонска Каменица уништени партиски билборд со ликот на носителот на листа во ИЕ 3, Љупчо Нилоловски. Прва на ваквата вандалска појава реагираше градоначалничката Соња...
Вести Македонија

„Хомофобиол“ издржа едно деноноќие во Битола: Нацистички симбол осамна на билбордот (ФОТО)

В. Т.
На 3 февруари во Битола, на три билборди одекна реклама за фиктивен лек „Хомофобиол“, кој според непознатиот/те автор/и на делото ја лечи и најтврдокорната хомофобија...
Вести Регион

ОВОЈ БИЛБОРД во Словенија многу ги НАЛУТИ Србите

Слободен печат
Бибордите кои низ Словенија за прославата на Денот на независноста 25 Јуни ги постави партијата чиј лидер е Јанез Јанша предизвикаа реакции во регионот. Особено...