Tag : бил гејтс

Вести Свет Слајдер

Илон Маск пак распали по Бил Гејтс: Сите умираат, никој од моите нема да се вакцинира!

Марина Дамческа
Основачот на СпејсИкс и Тесла Илон Маск вели дека ниту тој ниту неговото семејство нема да се вакцинира со идната вакцина од коронавирус дури и...
Вести Свет Слајдер

Голема тага во домот на Бил Гејтс: Имавме неверојатен човек во нашите животи

Слободен печат
Во понеделникот во 95. година почина таткото на американскиот милијардер Бил Гејтс, Бил Гејтс Сениор. „Сите имавме многу  време за да размислиме колку сме среќни...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Војна на богатите: Илон Маск „удри“ по Бил Гејтс

Слободен печат
Илон Маск, основачот и извршен директор на Тесла, реагираше за сомнежите на Бил Гејтс во врска со одржливоста на електричните камиони. Најновата „војна“ меѓу милијардерите...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

Слободен печат
Пандемијата од коронавирус го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс. Извештајот од Фондацијата Бил и Мелинда...
Вести Свет Слајдер

Орео торта за милионерот Ворен Бафет подготвена од Бил Гејтс (ВИДЕО)

Слободен печат
Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ му направи орео торта на милионерот Ворен Бафет по повод неговиот 90 роденден. Гејтс на Твитер објави видео со кое...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс предупредува: Најсмртоносното животно на светот не отиде на одмор за време на пандемијата (ВИДЕО)

Марина Дамческа
Основачот на Мајкрософт и филантроп Бил Гејтс на својот блог GatesNotes објави нова видео порака, во која наведува дека пандемијата од коронавирусот е потсетник на...
Вести Свет

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат
Коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс проценува дека пандемијата од коронавирус за „богатиот свет“ ќе биде завршена до крајот на 2021 година, но на останатите ќе...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс: Ако не ја спречиме пандемијата на планетата, вирусот ќе продолжи да се враќа

Слободен печат
Сите земји во светот мора да се обединат за да ја спречат пандемијата на коронавирусот, порача Бил Гејтс, основач на компнијата „Мајкрософт” и копретседавач на...
Вести Свет Слајдер

Гејтс: Тестовите за коронавирус се промашување поради долгото чекање на резултатите

Слободен печат
За еден од најбогатите луѓе во светот, филантропот Бил Гејтс, долгото чекање на резултатите од повеќето тестови за коронавирус во САД самото тестирање го прави...
Вести Свет

Бил Гејтс: Смртноста од коронавирус може значително да се намали до крајот на годинава

Слободен печат
Милијардерот филантроп Бил Гејтс изјави дека лековите за коронавирусот може значително да ја намалат смртноста оваа година, но вакцината ќе биде клучна за да се врати светот во...