22 C
Скопје

Tag : бил гејтс

Магазин Магазин слајдер Сцена

За разводот на Мелинда и Бил Гејтс се огласи и нивната ќерка Џенифер: Ова беше предизвик за целото наше семејство

Слободен Печат
Веста дека Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат по 27 години брак ја шокираше јавноста, најмногу затоа што немаше индиции дека нешто не е во...
Вести Свет

Гејтс: Можеме да видиме дека доаѓа крајот на пандемијата

Слободен печат
Светот се немаше подготвено за пандемијата на коронавирусот  ни приближно колку што требаше, оценува филантропот и основач на „Мајкрософт”, Бил Гејтс, во интервју за „Скај...
Вести Економија Слајдер

Бил Гејтс стана сопственик на 100.000 хектари земјоделско земјиште: Веднаш почнаа шпекулации за неговите намери

Слободен печат
Еден од најбогатите луѓе на светот Бил Гејтс неодамна стана најголем сопственик на земјоделско земјиште во САД, со дури 100.000 хектари обработлива земја во свое...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бил Гејтс сака да го затемни Сонцето: Милијардерот поддржува контроверзна метода за контрола на климата

Слободен печат
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс и други приватни донори ја поддржуваат Соларната геоинженерска истражувачка програма на Универзитетот Харвард, која наскоро ќе започне нова студија за...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс: Светот треба да се врати во нормала до крајот на следната година

Слободен печат
Светот треба да се врати во нормала до крајот на 2022 година благодарение на вакцините против Ковид-19, изјави Бил Гејтс во интервју за полскиот весник...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс го гледа крајот на пандемијата – еве го неговото ново предвидување

Слободен печат
Светот би требало да се врати во нормала до крајот на 2022 година благодарение на вакцините против ковид-19, рече Бил Гејтс,  американски милјардер и коосновач...
Вести Свет Слајдер

Бил Гејтс: Ќе беше уште полошо ако не потрошев две милијарди долари на вакцини, на есен, сè ќе биде понормално

Слободен печат
Основачот и филантроп Бил Гејтс во интервју за Wired, посветено најмногу на неговата книга „Како да се избегне климатска катастрофа“, се осврна и на кризата...
Вести Здравје Свет

ВИДЕО: Бил Гејтс предупредува дека следната пандемија би можела да биде создадена од терористи

СП.
Во разговор со популарниот јутјубер Дерек Милер на неговиот канал „Веритасиум“, ко-основачот на Мајкрософт и филантроп, Бил Гејтс предупреди дека светот се соочува со две...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Ќерката на Бил Гејтс прими вакцина против коронавирусот: За жал, вакцината не ми го вгради генијалниот ум на татко ми

Слободен печат
Џенифер Гејтс, 24-годишната ќерка на Бил Гејтс се пофали на социјалните мрежи дека ја примила првата доза од вакцината против ковид-19 и се пошегува констатирајќи...
Вести Свет

Гејтс ќе инвестира две милијарди долари за спречување на климатските промени

Слободен печат
Основачот на „Мајкрософт”, Бил Гејтс во следните пет години сака да инвестира вкупно две милијарди долари во проекти и старт-ап компании за спречување на климатските...