Tag : бета шаркс

Останатo Спорт

Ајкулите на „Бета Шаркс“ со одличен настап на 15. „Немо куп“

Слободен печат
Минатиот викенд на базенот „Борис Трајковски“ во Скопје се одржа 15-от пливачки митинг „Немо куп“, на кој учествуваа 42 клуба  од Македонија, Србија, Албанија, Бугарија...
Останатo Спорт

Ајкулчињата на „Бета Шаркс“ се вратија од Приштина со медали и одлични резултати

Слободен печат
Викендов, на пливачкиот натпревар “Степ Куп 2019” кој се одржа во Приштина, ајкулчињата од ПК „Бета Шаркс“ постигнаа одлични резултати, информираат од пливачкиот клуб. На...
Останатo Спорт

„Бета шаркс“ со нови успеси на „Делфин Куп“ – Анастасовска и Тримчевски доминатни во грбно и градно

Слободен печат
Викендов на Олимпискиот базен во скопје се одржа традиционалниот пливачки натпревар „Делфин Куп 2019” на кој учествуваа речиси сите македонски пливачки клубови. ПК „Бета Шаркс“...
Останатo Спорт

Крстевски: Иднината на пливањето е обезбедена со младите пливачи на „Бета шаркс“

Зоран Спасоски
Македонија е на добар пат повторно да биде дел од мапата на пливачка Европа која ќе носи забележителни резултати и ќе оди по стапките на...
Останатo Спорт

Малите ајкули на „Бета шаркс“ со нови победи во Крушевац

Слободен печат
Младите пливачи на скопскиот пливачки клуб „Бета шаркс“ вчера се вратија со 20 медали и големи успеси од Меѓународниот пливачки натпревар „Шаренградски куп“ во Крушевац,...
Останатo Спорт

Жетва на медали на младите пливачи на „Бета Шаркс“

Слободен печат
Младите пливачи на „Бета Шаркс“ имаа одличен настап на меѓународниот пливачки куп кој изминатиот викенд се одржа во Ниш, Србија, освојувајќи дури 12 медали. Ведран...