Tag : беневенто

Спорт Фудбал

„Волчицата“ ги растера „вештерките“ од Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на „Олимпискиот“ стадион во Рим екипата на Рома со убедлив резултат 5:2 триумфираше против екипата Беневенто во најсилната италијанска лига. „Вештерките“ први дојдоа во...
Спорт Фудбал

„Петарда“ на Интер на гостувањето кај Беневенто (ВИДЕО)

Слободен печат
„Нероаѕурите“ во одложениот наптревар од првото коло во Серија А како гости го совладаа Беневенто со 2:5. Сега по две одиграни кола, Интер има максимални...
Спорт Фудбал

Асистираше за светско злато, а сега на 29 години нема клуб!

Слободен печат
Борусија Дортмунд го раскина договорот со Андре Ширле, 29-годишниот поранешен германски репрезентативец. Потсетување, Ширле асистирираше до Марио Геце во финалето на Светското првенство 2014 година...
Спорт Фудбал

Идната сезона ќе има и браќа тренери, Пипо Инзаги надмоќно го внесе Беневенто во Серија А

Слободен печат
„Црвено-жолтите“ во неверојатната сезона од клупата ги предводи легендарниот напаѓач Филипо Пипо Инзаги, а на седум кола до крајот на Серија Б, Беневенто има 76...
Спорт Фудбал

Инзаги и неговиот „италијански Ливерпул“ се врати во Серија А

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона екипата на Беневенто повторно ќе настапува во најсилното италијанско првенство. И официјално клубот се врати во Серија А после триумфот над Јуве...
Спорт Фудбал

Удинезе очекуваше повеќе од Македонецот, три екипи во трката за Несторовски

Слободен печат
Како што информира „tuttoudinese.it“, три италијански екипи се во трката за потписот на македонскиот репрезентативец. Не беше баш досега добра оваа сезона за Илија Несторовски...
MacedonianAlbanianBulgarian