7.1 C
Скопје

Tag : банките

Вести Економија Слајдер

Граѓаните и компаниите на банките должат 353.345 милиони денари

МИА Агенција
Граѓаните и компаниите на банките должат 353.345 милиони денари. Кредитите на ниво на банкарски сектор заклучно со ноември 2020 година забележале раст од 5,4 отсто....
Вести Економија Слајдер

Банките покажаа исклучителна одговорност, ја одржаа ликвидноста

МИА Агенција
Банкарскиот сектор во земјава оваа година покажа исклучителна одговорност во работењето и посветеност на грижата за клиентите со цел сите да успееме да ги надминеме...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Стевкова Штериева: Не се забележани невообичаени повлекувања на депозити од банките

МИА Агенција
Банкарскиот систем е во одлична кондиција. Во изминатите денови не се забележани невообичаени повлекувања на депозити од страна на граѓаните кои би можело да се...
Вести Економија

Тутунарите во редици пред банките за субвенциите

Тутунарите од Прилеп, Долнени и Кривогаштани во редици пред банките трпеливо ги подигнуваа субвенциите за тутунот од ланската реколта. Тие, како што велат, се дојдени...
Вести Македонија

Пендаровски: Банките треба да имаат свои редарски служби

Претседателот Стево Пендаровски на денешната прес-конференција наведе дека во рамки на Централниот кризен штаб се размислува сите банки и сите приватни стопански субјекти да бидат...
Вести Македонија Слајдер

РЕДИЦИ И ГУЖВИ: Пензионерите тргнаа по пензии, граѓаните збеснати, банките си свиркаат (ФОТО)

Горан Наумовски
Неколку стотина граѓани од Скопје, но и од другите градови во земјава, денеска, без да ги запазат владините и здравствените препораки и правила се „тепаат“...