13 C
Скопје

Tag : бандиќ

Вести Регион Слајдер

Државното обвинителство на Хрватска ќе ги истражува околностите поврзани со смртта на Бандиќ: Сомнеж за кокаин и вијагра

Слободен печат
Стјепан Перко, експерт за заштита на лични податоци, претприемач и активист, поднесе кривична пријава до Државното обвинителство поради неразјаснети околности поврзани со смртта на градоначалникот...
Вести Регион Слајдер

Свечената комеморација за Бандиќ ќе се одржи во вторник, а погребот во среда

Слободен печат
Свечената комеморација по повод смртта на градоначалникот на градот Загреб Милан Бандиќ, ќе се одржи во вторник, во Хрватскиот народен театар, Трг Република Хрватске 15,...
Вести Регион Слајдер

Операција по операција: Бандиќ со години имал здравствени проблеми

Слободен печат
Милан Бандиќ, градоначалникот на Загреб почина синоќа од срцев удар, откако со години имаше големи проблеми со здравјето. Се започна во 2003 година кога тој...
Вести Регион

По смртта на Бандиќ, до изборите со Загреб ќе управува заменичката Павичиќ Вукичевиќ

Слободен печат
До локалните избори во мај годинава, со Градот Загреб ќе управува Јелена Павичиќ Вукичевиќ (46), заменичка на градоначалникот Милан Бандиќ, кој почина рано утрово од...
Вести Македонија Слајдер

ФОТО | Шилегов се прости од Бандиќ: Скопје загуби голем пријател

Слободен печат
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов утринава се прости од својот колега од Загреб, Милан Бандиќ кој синоќа ненадејно починал откако доцна во ноќта му се слошило,...
Вести Свет

Папата Франциск на божиќната миса: Бог ги сака сите, промената почнува од себеси

Слободен печат
Папата Франциско се обрати на верниците на Бадник кои прославуваат по Грегоријанскиот календар, и рече дека Бог ги сака сите, па дури и најлошите меѓу...
Вести Регион

Потврдено обвинението против Бандиќ во случајот „Аграм“

Слободен печат
Обвинителскиот совет на загребскиот Жупаниски суд денеска го потврди обвинението против градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, како и против Петар Припуза, вториот обвинет во аферата...