6 C
Скопје

Tag : банди

Вести Свет Слајдер

Австриски експерт предупредува: Банди од Балканот се подготвуваат за отворање на границите

Слободен печат
Директорот на Федералната криминалистичка служба на Австрија, Андреас Холцер предупреди дека организирани криминални банди од Балканот и Источна Европа се подготвуваат за отворање на границите. Холцер, кој е...
Вести Регион

Двајца Албанци – татко и син загинаа во престрелка на банди во Атина

Слободен печат
Двајца Албанци загинаа, а уште двајца се повредени во престрелка на две банди во Грција, јавија албанските медиуми. Инцидентот се случил на плоштадот Агиос Состоис...
Вести Свет Слајдер

И покрај забраната за движење, десетици луѓе присуствуваа на мафијашки погреб!

Слободен печат
Мафијашките кланови веќе ја користат кризата предизвикана од коронавирусот, особено во јужна Италија, а фактот дека и покрај забраните, десетици луѓе неодамна присуствуваа на погребот...
Вести Свет

Полицијата и наркокартелите регрутираат деца во Мексико

Слободен печат
Еден ден откако беше објавено дека деца од осум години „се регрутираат за вооружени одбранбени патроли“, претседателот на Мексико изјави дека наркокартелите исто така врбуваат...
Вести Свет

Шведската полиција основа работна група за борба против банди

Слободен печат
Шведската полиција соопшти денеска дека ќе формира специјална работна група за справување со бранот пукања и бомбашки напади поврзани со криминални банди по фаталната пукотница,...
Вести Свет

СУДИР НА БАНДИ ВО МЕКСИКАНСКИ ЗАТВОР: Шестмина осуденици се убиени, двајца се повредени

Слободен печат
Шестмина осуденици се убиени во судир на ривалски групи во затвор во централната мексиканска држава Морелос. Меѓу нив има и поранешен водач на криминална банда...
Вести Свет

КРВАВА ПРЕСМЕТКА НА БАНДИ: Пронајдени девет осакатени тела во Мексико

Слободен печат
Тела на девет лица за кои се верува дека се членови на банди се пронајдени во јужниот дел на Мексико, во област каде што две...
Вести Свет

Мексико: Уапсени над 30 осомничени членови на нарко картели

Слободен печат
Мексиканските безбедносни сили уапсија во Мексико Сити 31 лице поради сомнеж дека се поврзани со нарко картелите, а во акцијата се запленети 50 килограми синтетички...
Вести Свет

КРВАВИ ПРЕСМЕТКИ МЕЃУ ЗАТВОРСКИ БАНДИ ВО БРАЗИЛ: Најмалку 52 загинати

Слободен печат
Најмалку 52 лица се убиени во судири меѓу затвореници во затворот Алтамира во северниот дел на Бразил, соопштија локалните власти. Властите на државата Пара соопштија...