16 C
Скопје

Tag : Бањалука

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Мечка на пат во Бањалука ги шокира граѓаните

Слободен печат
Шокантна сцена е снимена во близина на Бања Лука, што предизвика лавина реакции од корисниците на социјалните мрежи. Имено, среде ноќ, мечка како трча по...
Вести Регион Слајдер

Нема возење за приватни потреби: Новиот градоначалник на Бања Лука ги собра клучевите од службените возила

Слободен печат
Новиот градоначалник на Бања Лука Драшко Станивуковиќ, откако вчера ја презеде функцијата прво што направи – нареди да бидат вратени во општинсите кацеларии клучевите од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсен поранешниот љубовник на Јелена Карлеуша, фудбалерот Огњен Врањеш! (ФОТО)

Васко Спасоски
Босанскиот фудбалер и првотимец на Андерлехт, Огњен Вранеш е уапасен во Бањалука по тепачкаа за која пишуваа тамошните медиуми. Инцидентот се случил во саботата, околу...