18.8 C
Скопје

Tag : бајден путин

Вести Свет Слајдер

Самит Бајден – Путин: Не постои хемија меѓу двајцата лидери

Слободен печат
Русија е средишен проблем во американската внатрешна политика и претстојниот самит е со цел тој проблем да се менаџира и да се врати стабилноста во...
Вести Свет

Швајцарски медиум: Во тек се подготовки за самитот Бајден-Путин во Женева

Слободен печат
Во тек се подготовките за „планираниот” самит на американскиот и рускиот претседател Џо Бајден и Владимир Путин, а швајцарскиот дневен весник „Тагес-Анцајгер” тврди дека Швајцарија...