Tag : автобуска станица

Хроника

Четворица повредени во железничка несреќа во Прилеп

Четири лица се повредени во железничка несреќа која се случи во близина на Прилеп. Несреќата се случила во 5.20 часот, на железнички премин, во близина...
Ваш агол Македонија

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат
Веднаш по објавувањето на веста за сечата на двете липи вчера во Куманово, со цел да се направи простор за автобуска станица, до нашата редакција...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

МАСАКР на дрвја во Куманово – Граѓаните реагираат (ВИДЕО)

МИА Агенција
„Д’нска имаше еколошка акција од страну на Oпштину Куманово у центар на град. Реално имамо превише дрва и зелени површине по Куманово, ваздух е екстремно...
Вести Регион

СРБИЈА ЗГРОЗЕНА: Човек од обезбедување малтретира патничка без билет во Крагуевац – Ја клоцал и и ја свиткал раката (ВИДЕО)

Слободен печат
Работник од обезбедувањето на автобуска станица во Крагуевац малтретирал жена поради што полицијата го привела, а јавноста можела да види и снимка од се што...
Вести Регион

Несреќа кај автобуската станица во Белград: Камион удрил во маж, кој со тешки повреди е пренесен на Ургентен центар

Слободен печат
Еден маж тешко е повреден кога удрил камион во него на перонот за пристигнување на главната автобуска станица во Белград, пренесува Курир.рс. Тешко повредениот маж...