Tag : артан груби

Вести Македонија Слајдер

Груби ја демантира Коха: Воспоставените пост-изборни контакти со СДСМ и другите партии се колегијални, детали не се договорени

Слободен печат
Откако Коха објави дека е веќе направен договор за коалиција и дека таа ќе се официјализира по 4 август меѓу Заев, Ахмети и Билал Касами,...
Вести Македонија

Груби: Време е за умереност, да ги засукаме ракавите со цел да продолжиме на нашиот евроатлански пат

Слободен печат
Артан Груби од ДУИ денеска преку Фејсбук ја смирирува топката и порачува дека време е за смиреност и умереност, како и борба против корупцијата и...
Вести Македонија Слајдер

Груби: Подготвени сме за соработка со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер

Слободен печат
Подготвени сме за соработка со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер, рече Артан Груби од ДУИ на гостување во „Само интервју“ на Канал...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Мандат не дава ниту Артан Груби ниту кој било друг политичар, туку граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Генералниот секретар СДСМ Љупчо Николовски на прашањето како ја коментира изјава на Артан Груби дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе освојат приближен број гласови, па за...
Вести Македонија

Груби: ДУИ ќе биде партијата која ќе одлучи кој ќе формира Влада

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе освојат приближен број гласови, а за тоа кој ќе формира влада одлучувачки ќе бидат оние на ДУИ, рече Артан Груби вечерва...
Вести Македонија

Светлечка реклама на Кале за премиер Албанец (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Светлечка реклама со порака „Зошто да не “, на албански јазик, постави ДУИ на скопското Кале, промовирајќи ја и на тој начин новата иницијатива на...
Вести Македонија

Груби: Пензионерите ќе гласаат во еден ден, во друг тие што се во изолација, а останатите во третиот ден

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека се надева дека сите партии ќе учествуваат на избори на 5 јули. -Ставот...
Вести Македонија

Груби: Не верувам дека Приштина и Тирана ќе се мешаат во изборите во Северна Македонија

Слободен печат
Пратеникот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Артан Груби, во интервју за телевизијата Т7, изрази уверување дека институциите од Косово и Албанија нема да се...
Вести Македонија Слајдер

Артан Груби: Не сум гласноговорник на Џафери, незнам дали ќе свика седница или не

Слободен печат
Ние се распушивме и го вративме мандатот кај граѓаните, веќе немаме моќ да одлучуваме во наши раце, рече пратеникот на ДУИ Артан Груби на телевизија...
Вести Македонија Слајдер

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат
Пратеникот на ДУИ, Артан Груби вечерва во емисијата Клик Плус на Тв21, праша зошто не се објавуваат прислушкувани разговори за Зоран Заев или Христијан Мицкоски,...