Tag : артан груби

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Министерството на Груби ја занемари двојазичноста на официјалната веб-страница

Лука Андреев
Најмалку 1.200 евра казна му се заканува на првиот вицепремиер Артан Груби, со оглед на фактот што веб-страницата на Министерството за политички систем со кое...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ахмети открива: Скопје и Софија „разменуваат документи“, Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“

Слободен печат
Лидерот на ДУИ Али Ахмети изрази оптимизам дека до крајот на годинава ќе има добри вести од Софија кога станува збор за спорот со Скопје...
Вести Македонија

Груби и унгарскиот амбасадор Дукс се надеваат дека ќе ги надминеме отворените прашања со Бугарија

Слободен печат
Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и унгарскиот амбасадор во земјава Ласло Дукс денеска оствариле средба на која изразиле...
Вести Македонија

Груби до Ангелов: Историјата не треба да ја држи иднината во заложништво

Слободен печат
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет се сретна со амбасадорот на Република Бугарија во...
Вести Македонија Слајдер

Словенци заинтересирани за Македонска пошта, потврди Груби

Маријана Митровска
Вицепремиерот Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ 24 одговори потврдно на прашањето дали Словенци се заинтересирани за купување на Македонска пошта. Тој рече дека...
Вести Македонија Слајдер

Министерството за политички систем е уникатно: Работат 44, а плата земаат 1.410 лица

Слободен печат
Македонија е најверојатно единствената земја во светот каде што постои министерство во кое се ангажирани само три отсто од вкупниот број вработени. Во Министерството за...
Вести Економија

Вицепремиерот Груби во посета на фабриката „Бако Нутс”

Слободен печат
 Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, придружуван од претставник на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Абдулселам...
Вести Македонија

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат
„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни компании кои ќе...
Вести Македонија Слајдер

Груби се заложил пред евроамбасадорот Гир: Успешен попис, владеење на правото и неселективна правда

Слободен печат
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска оствари средба со новиот амбасадор и шеф на делегацијата на Европската...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Централен регистар: „Не постојат компании регистрирани по етничка основа“

Љубиша Николовски
„Сите приватни компании кои се управувани или се во сопственост на друга етничка заедница, а вработуваат од другите етнички заедници, треба да бидат субвенционирани од...
MacedonianAlbanian