Tag : арифи

Вести Македонија

Арифи за „Утрински брифинг“: Рамковниот, Преспанскиот и Договорот со Бугарија се стожерни и меѓународно признати

Слободен печат
Рамковниот, Преспанскиот и Договорот со Бугарија се стожерни и меѓународно признати, изјави за „Слободен печат“ Теута Арифи, градиначалничката на Тетово за емисијата „Утрински брифинг“, Тие...
Вести Македонија

Арифи: Да не се губи време, предметите од СЈО да добијат правна разрешница

Слободен печат
Со Одлуката на Законодавно-правната комисија веќе се утврдува дека кога Ѓорге Иванов ги носел одлуките за помилување, немал правен основ да го прави тоа, ако...
Вести Македонија

Теута Арифи сака да го заврши мандатот, па да размислува за амбасадор во Америка

Слободен печат
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи вели дека разбрала за предлогот да биде амбасадор во Соединетите Американски Држави, но смета дека треба да го заврши нејзиниот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ИНТЕРВЈУ Теута Арифи: Сообраќајниот хаос во Тетово ќе го решиме со обиколни булевари

Слободен печат
Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи по вторпат ја доби довербата на тетовчани на последните локални избори. Таа често добива критики дека не знае да...
Вести Ви Препорачуваме Жена Магазин Македонија Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Теута Арифи: Од домашните работи најмногу сакам да учам со децата (ВИДЕО)

Слободен печат
Теута Арифи, градоначалничката на Тетово, е првата жена на оваа функција која втор пат ја доби довербата на граѓаните на оваа Општина. Арифи во интервју...