ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Суперхеројот Спајдермен вчера пред бројна публика се ракуваше со папата Франциск, што не помина незабележано меѓу присутните. И покрај големата жештина, човек во тесно црвено – сино одело трпеливо го чекаше својот ред во ВИП – ложата во друштво на поскромно облечени свештеници, за да се ракува со Светиот Отец на кого притоа и му …

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска Read More »