• Андреј Шошкиќ

Јончевски го одреди конечниот список за Талин: Шошкиќ ќе го замени Димитријевиќ

Селекторот на сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија, Александар Јончевски го одреди списокот на 12 кошаркари кои изутрина во 06.45 часот отпатуваа за Талин, Естонија, каде од 12 до 15 август ќе се игра предолимпискиот квалификациски турнир. Сосема неочекувано, поради повреда, Јончевски мораше да се откаже од услугите на Ненад Димитријевиќ, кој требаше да биде еден …

Јончевски го одреди конечниот список за Талин: Шошкиќ ќе го замени Димитријевиќ Read More »