• анче џамбазова

ФОТО: Игор Џамбазов со емотивна објава за неговата мајка, женскиот бард на македонското глумиште

Нашиот најпознат боем се огласи на својот инстаграм-профил со емотивна објава за својата мајка Анче по повод што би бил нејзиниот 79-ти роденден.   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) „Денес ќе наполнеше 79 години. Мојата мајка, колешка, и најдобра другарка. Добредојде таго…“, напиша Џамбазов под црно-бела фотографија …

ФОТО: Игор Џамбазов со емотивна објава за неговата мајка, женскиот бард на македонското глумиште Read More »