21.8 C
Скопје

Tag : алишта

Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Исчистете ја машината за алишта од бигор и нечистотија и отстранете и го непријатниот мирис без хемикалии: Таа повторно ќе биде како нова!

Слободен печат
Трик кој дава беспрекорни резултати… Еве како да ја исчистите машината за алишта од непријатниот мирис, наталожената нечистотија и бигорот со помош на природни средства,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Мајка откри трик за чистење на машината за алишта: Нечистотиите исчезнуваат, а облеката повеќе нема да се оштетува!

Слободен печат
Пробајте го овој трик и верувајте, ќе бидете задоволни… Чистењето на машината за алишта е повеќе од потребно бидејќи во самата внатрешност се таложат голем...
Вести Скопје

АНКЕТА: Ѓорчевци поддржуват „културно“ сушење алишта (ВИДЕО)

Михаило Донев
Жителите на Општина Ѓорче Петров вчера бурно реагираа на социјалните мрежи откако градоналачникот Александар Наумоски на својот Фејсбук профил објави дека се забранува сушење на...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Општина Ѓорче Петров забрани сушење алишта во дворови

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, во објава на својата Фејсбук-страница пишува дека Советот на општината усвоил измени во Одлуката за комунален ред и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Домаќинките советуваат: Неколку трикови за беспрекорно бели алишта

Слободен печат
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Вести Регион Слајдер

Приказна од Хрватска помеѓу топ петте лажни вести за ЕУ во изминатава година

Слободен печат
Објаснувањето за тоа како ЕУ барала да се забрани сушење на алишта во јавност, забрана која и беше воведена летово во некои градови во Хватска,...
Вести Регион

Пула: Забрането сушење на алишта во јавност, казните достигнуваат и до 70 евра!

Слободен печат
Денеска во Пула е донесена нова одлука, според која се забранува сушењето на алишта во јавност, а казните за овој прекршок се движат од 34...