Александар Митровиќ Archives - Слободен печат

Tag : Александар Митровиќ

Спорт Фудбал

ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Играше за Партизан, но им набави карти на „Делии“!

Слободен печат
Репрезентативецот на Србија и првотимец на Фулам, Александар Митровиќ ќе биде домаќин на своите пријатели, навивачите на Црвена Звезда, кои доаѓаат кај него во Лондон,...
Спорт Фудбал

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Слободен печат
Во координирана акција на полициите во три држави, во Англија, Монако и Белгија, се апсат луѓе и се запленуваат документи поради сомнежи за перење на...
Спорт Фудбал

Полицијата ги чешла трансферите на Андерлехт

Слободен печат
Стадионот на Андерлехт „Констант Ван ден Шток“ денеска беше под полициска опсада, околу 30-тина полицајци ненајавено влегоа во просториите на бриселскиот тим, и во  Белгиската...