акредитиви Archives - Слободен печат

Tag : акредитиви

Вести Македонија

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска во нашата земја Кимо Лахдевирта. На церемонијата...