-1 C
Скопје

Tag : ајзеа томас

Останатo Спорт

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат
НБА ѕвездата Ајзеа Томас остана во шок кога ги виде споредбите помеѓу случајот на поранешниот НФЛ играч Мајкл Вик и тоа што се случува на...
Кошарка Спорт

Томас го возвраќа ударот: Џордан не е меѓу најдобрите тројца кошаркари против кои сум играл

Слободен печат
Прикажувањето на документарниот филм „Последниот танц“ ја крена кошаркарската јавност во САД притоа повторно отворајќи ги непријателствата кои Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс ги...
Кошарка Спорт

„Последниот танц“ ја прекрои историјата, Џордан и Чикаго не се „светци“ како што се прикажуваат

Слободен печат
Документарниот филм „Последниот танц“ во кој главна тема се Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс се во центарот на спортската јавност во САД. Но јавноста,...
Кошарка Спорт

Конечно се огласи Томас: Доколку поради Џордан не бев во дрим тимот, тогаш…

Слободен печат
Двајцата кошаркари имаа големо ривалство кон крајот на 1980-тите и почетокот на 1990-тите години кога прво Детроит пистонс три години по ред го запираше Чикаго...
Кошарка Спорт

Навивачите нападнаа погрешен Ајзеа Томас: Не можев да го тепам Џордан, тогаш бев во пелени

Слободен печат
Мајкл Џордан во последните две епизоди од „Последниот танц“ зборуваше и за односот со Ајзеа Томас, предводникот на Детроит пистонс кои во 1980-тите и 1990-тите...
Кошарка Спорт

Џордан го исфрли од Дрим тимот и не го прифаќа неговото извинување: Тој е серко

Слободен печат
Како што се појавува документарниот филм, по две епизоди неделно, така испливуваат и непознати детали од кариерата на Мајкл Џордан. Овој пат медиумите во САД...
Кошарка Спорт

НБА: Клиперси со две размени станаа главен фаворит за титулата

Слободен печат
Лос Анџелес клиперс во последните часови пред затворањето на преодниот рок во НБА лигата преку размена успеа да ги ангажира Маркус Морис и Ајзеа Томас...
Кошарка Спорт

Ајзеа Томас го доби најбрзото исклучување во историјата на НБА лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ајзеа Томас, кошаркарот на Вашингтон направи една голема глупост на натпреварот против Портланд во поразот од 122:103. Томас на самиот почеток од мечот заработи директно...
Кошарка Спорт

Поранешната ѕвезда ги критикува сегашните НБА играчи: Престанете да плачете поради навивачите

Слободен печат
Аренас кој во активната кариера беше познат како еден од најпроблематичните НБА кошаркари и кој во соблекувалната чуваше дури и пиштоли, остро ги критикуваше актуелните...
Кошарка Спорт

Ајзеа Томас тргна да се расправа со навивачите кои го навредуваа (ВИДЕО)

Слободен печат
Бекот на Вашингтон визардс, Ајзеа Томас за време на натпреварот со Филаделфија за време на натпреварот замина на трибините каде имаше вербална расправија со двајца...