13 C
Скопје

Tag : аик стокхолм

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Не може на стадион, нема проблеми – навивачи се собраа на протест во трговски центар

Слободен печат
Фудбалските навивачи во Шведска не се загрижени премногу поради пандемијата на коронавирусот, дури и што во последната недела оваа скандинавска држава има повеќе од 5.000...
Спорт Фудбал

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат
Фудбалерите на АИК Стокхолм патуваа во Калмар каде ги очекуваше натпревар од 12. коло од шведската Алсвенскан лига, но наидоа на проблеми. Сообраќајот на релација...