дома Тагови абу даби

Таг: абу даби

Актуелно

Предлог-законот за амнестија се очекува да се гласа во понеделник

Законот за амнестија се очекува во понеделник да биде ставен на гласање, откако утре собраниското Координативно тело ќе ја утврди предлог-верзијата. Извори од Собранието...