Tag : абу даби

Магазин

ЧУДО ОД ВЕНЧАНИЦА: Фустанот за анонимна клиентка од Абу Даби содржи 200.000 „Сваровски“ кристали (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајкл Чинко е моден дизајнер од Филипините, а неговите клиентки се познати дами како што се Бијонсе, Ријана, Лејди Гага, Кајли Миног, Бритни Спирс, Кристина...
Останатo Спорт

РЕМЕК ДЕЛО НА ЃОКОВИЌ: Ваков потег ретко се гледа во тенисот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во борбата за третото место на егзбицискиот турнир „Мубадала“ во Абу Даби, Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 по сетови 7:5 и 6:3 за еден...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ со пораз ја започна новата сезона! (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот тенисер е поразен во полуфиналето на егзибицискиот турнир во Абу Даби од Стефанос Циципас после голема борба во три сета – 6:3, 6:7 (4)...
Останатo Спорт

Ноле тренира со „Шефињо“: Ѓоковиќ подготвен за Абу Даби! (ФОТО)

Слободен печат
Српскиот тенисер од 19-21 декември ќе настапи на егзибицискиот турнир „Мубалада“ во Абу Даби, како загревање за тоа што го очекува во јануари во Австралија....
Останатo Спорт

Ристо Вуков второпласиран на трката во Абу Даби

Слободен печат
Ристо Вуков го освои второто место во неговата класа, на најпрестижна трка на која настапил еден наш натпреварувач, на Gulf 12 во Абу Даби. Рико...
Забава Магазин

Пронајден најстариот бисер на светот: 10.000 години неолитски луксуз

Слободен печат
Надлежното министерство на ОАЕ најави дека на претстојната изложба во Абу Даби ќе биде претставен бисер стар 8.000 години, за кого археолозите тврдат дека е...
Останатo Спорт

ФИА го одобри Ф1 календарот за 2020 година

Слободен печат
Меѓународната автомобилска федерација официјално го одобри календарот за сезоната 2020 во Формула 1. Шампионатот ќе има 22 трки, го нема германското гран-при, но ќе има...
Вести Свет

Шефот на Манчестер Сити: Две жени, три фудбалски клуба, јахта од 400 милиони евра

Слободен печат
Премиерлигашот Манчестер Сити е најскапата фудбалска екипа на светот. „Сините“ од Манчестер вредат 1,28 милијарди евра, а зад нив стои еден од најбогатите луѓе на...
Вести Свет

Јеменските Хути се заканија со напад со дронови врз Абу Даби

Слободен печат
Јеменските Хути се заканија со напад со дронови врз Абу Даби, финансискиот центар на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ). Непосредно откако Саудиска Арабија го обвини Иран...