Tag : а1 арена сц борис трајковски

Кошарка Спорт

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат
Иако со многу години зад себе, најголем дел од нив во кошаркарските арени ширум Европа и поранешната држава, на Лазар Лечиќ не му беше воопшто...
Останатo Спорт

Националната пливачка федерација организира Зимско национално првенство

Слободен печат
Национална пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев на седница на Управниот одбор одржана на 31 октомври ја донесе одлуката за одржување на Зимско национално...
Останатo Слободна ТВ Спорт

ИНТЕРВЈУ: Миа Блажевска Еминова – голема пливачка надеж и вистинска рекордерка! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Миа Блажевска Еминова (14), една од најталентираните македонски пливачки, зад себе има уште една „златна“ година со освојување медали од меѓународните турнири, а постепено поставуваше...
Ракомет Спорт

ЕХФ недела: Слободен влез на мечевите против Грузија!

Слободен печат
Брестовац во хотелот „Александар Палас“ – Скопје ја собра македонската сениорска репрезентација за ЕХФ неделата како подготовка за настапот на Европското првенство 2020 година. Како...
Ракомет Спорт

Брестовац со најискусните против Грузија

Слободен печат
ЕХФ неделата ќе се одржи од 21-27 октомври во рамките на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Селекторот...