4 C
Скопје

Tag : 72

Вести Магазин Свет Слајдер Сцена

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

Слободен Печат
Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го извршил во летото...