• џенаро гатузо

Нов пресврт во Тотенхем, отпаѓа и Фонсека, а нов фаворит е екс тренерот на Елмас

Португалскиот тренер Паоло Фонсека, сепак нема да седне на клупата на Тотенхем иако беа договорени сите детали од договорот. Причина за крахот на преговорите е даночниот систем во Велика Британија, односно далеку поголемите даноци во однос на Италија и Португалија. Оваа вест ексклузивно ја пренесе италијанскиот новинар Џанлука ди Марцио кој еден ден претходно откри …

Нов пресврт во Тотенхем, отпаѓа и Фонсека, а нов фаворит е екс тренерот на Елмас Read More »