• јирген клоп

Чеферин: Работниците во фабриките треба да се жалат, а не Клоп и Гвардиола

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин им одговори на тренерите Јирген Клоп и Пеп Гвардиола кои се пожалија на преголемиот број на натпревари во сезоната. Тој накратко ги објасни системите за натпреварување, а коментираше и некои од причините поради кои пропадна идејата за формирање на Суперлигата. Во интервјуто за италијанската „Гаѕета дело спорт“, Чеферин истакна дека …

Чеферин: Работниците во фабриките треба да се жалат, а не Клоп и Гвардиола Read More »