• хоспитализација

Бразилскиот претседател Болсонаро повторно хоспитализиран

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро е примен во воена болница за да му се направат тестови, откако се пожалил дека не се чувствува добро.Болсонаро (67), кој беше прободен со нож во стомакот за време на претседателската кампања во 2018 година, требаше да присуствува на настан организиран од Републиканската партија. – Сигурен сум дека претседателот е …

Бразилскиот претседател Болсонаро повторно хоспитализиран Read More »