4 C
Скопје

Tag : „Халкбанк”.

Вести Свет

Зетот на Ердоган поднесе оставка и од функцијата во Турскиот суверен фонд

И.И.
Зетот на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, Берат Албајрак денеска поднесе оставка од местот потпретседател на Турскиот суверен фонд, три недели откако си поднесе оставка...