• френки де јонг

Барселона не размислува за продажба на Де Јонг

Барселона одби да преговара со Манчестер сити за продажба на Френки де Јонг. Шпанските медиуми открија дека Манчестер сити е подготвен да понуди 90 милиони евра за холандскиот репрезентативец, но ставот на Барселона е категоричен, Френки де Јонг е недопирлив. Дел од шпанските медиуми пред извесно време започнаа да шпекулираат дека управата на Барселона планира …

Барселона не размислува за продажба на Де Јонг Read More »