• Рускоска

Рускоска: Разговарав со сопственикот на „Беса транс“, ќе ја обезбедиме целата документација за автобусите

Обвинителката Вилма Рускоска денеска во изјава за медиумите истакна дека на местото на несреќата се наоѓа и сопственикот на превозната компанија, со кого кратко разговарала. – Рече дека 20 години имаат транспортна фирма, досега немале никави инцидент. Но како што веќе кажаа и колегите, ќе ја обезбедиме целата документација за сите автобуси – кога се …

Рускоска: Разговарав со сопственикот на „Беса транс“, ќе ја обезбедиме целата документација за автобусите Read More »