• пик сегед

ВИДЕО: Барса не дозволи изненадување против Целје Пивоварна Лашко

Целје Пивоварна Лашко не успеа да направи изненадување на гостувањето против двократниот европски шампион, но Словенците долго време му парираа. Во третото коло од групната фаза на ЕХФ Лигата на шампионите, Барселона пред своите гледачи го совлада Целје со 38:30 (15:14). Дика Мем беше прв стрелец со 10 гола кај Шпанците, додека на спротивната страна …

ВИДЕО: Барса не дозволи изненадување против Целје Пивоварна Лашко Read More »