Tag : „Мајка Тереза“

Хроника

Повреден возач во сообраќајка на автопатот „Мајка Тереза“

Горан Наумовски
Вчера во 18 часот било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“ на мостот над локалниот пат кој ги поврзува селат Бојане и Ласкарци, патничко моторно...
Вести Македонија

Миење и дезинфекција на Клиничкиот центар „Мајка Тереза”

МИА Агенција
Во текот на денешниот ден екипите на јавното претпријатие „Комунална хигиена” започнаа голема акција за миење и дезинфекција на улиците во внатрешноста на Клиничкиот центар...
Ви Препорачуваме

Во страотна сообраќајка повредена е жена на скопската обиколница

Жена е тешко повредеба во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 14.20 часот на скопската обиколница во близина на клучка за село Стајковци, извести...
Хроника

Еден повреден во голема сообраќајка во Автокоманда

На улицата „Лука Геров“ во скопска Автокоманда, вчера околу 8 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А4“ управувано од И.К.(43) од Скопје, „мерцедес“ управуван...
Хроника

Повреден работник во МНТ

Вчера околу 13.30 часот во полиција е пријавено дека во Македонскиот народен театар во Скопје, В.Ч. (35) од Скопје, вработен како светло-техничар, додека изведувал работни...
Хроника

Повреден маж во центарот на Скопје

Ноќеска во полиција е пријавено дека на крстосницата од булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „даеву тико“ управувано од...
Хроника

Малолетник повреден во сообраќајка

Горан Наумовски
Малолетник е повреден вчера во сообраќајка која се случила околу 8 часот на улицата „Призренска-2“ во Скопје. Од МВР велат дека возило „форд мондео“ управувано...
Хроника

Три жени повредени во сообраќајка во Скопје

На скопската улица „Јадранска магистрала“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „голф“ управуван од А.Ф.(21) од Скопје и „шевролет лачети“ управуван од А.О.(20) од скопско Никиштани....
Хроника

Тепачка во училишен двор во скопско Јурумлери

Пред училиштето во скопското село Јурумлери вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу двајца малолетници. Едното дете било од Јурумлери, а...
Хроника

Дрвар се повредил со моторна пила

Вчера попладне во полициска станица Кичево било пријавено дека околу пладне во објект на улицата „Јане Сандански“, Н.В. (51) од Кичево додека сечел дрва со...