• Мајка Тереза

Разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза

На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје го упсиле А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари. Тројцата се приведени во полициска станица, кај нив се пронајдени одземените пари …

Разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза Read More »