• Летонија

Конференциска лига: Шкендија се враќа со негатива од Летонија

Денеска во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Конференциската лига составот на Шкендија загуби на гостувањето кај Рига со резултат 2:0. Веќе трет меч по ред тетовските „црвено-црни“ ова лето европско лето нема реализирано гол што е секако загрижувачки податок за тренерот Ернест Ѓока. Летонците стигнаа до победата со погодоци кои беа постигнати во …

Конференциска лига: Шкендија се враќа со негатива од Летонија Read More »